Purjetamislaager Tais 13 - 21.02.2022

Tai valitsus peatas alates 22. detsembrist nn. Test and Go programmi, mis võimaldas garantiini jäämata riiki siseneda. Sellest tulenevalt oleme sunnitud veebruaris Tais toimuma pidanud purjetamislaagri ära jätma.

Järgmise aasta veebruaris korraldame purjetamiskoolituse Tais, Pattaya lähedal asuvas Ocean Marina Yacht Club'is. See koolitus on mõeldud esmase purjetamisõppe läbinud inimestele oma purjetamisoskuste täiendamiseks, kuid sobib ka päris algajatele. Töötame paralleelselt kahe grupiga, mõlemas grupis on 3-4 inimest. Koolituse põhilised märksõnad on purjede juhtimine ja -seaded, meeskonnatöö, purjetamine spinnakeriga, jahi juhtimine. Edasijõudnute grupi õppekava sisaldab ka võistluspurjetamise elemente.

Tüüpiline päev sellel koolitusel sisaldab 3-4 tundi purjetamist Beneteau Platu 25 tüüpi kiiljahiga, millele lisanduvad praktilist õpet toetavad selgitused ja arutelud kaldal. Koolitus sisaldab ühe puhkepäeva ja pikema merematka lähedal asuvatele saartele.

Ilmad on antud piirkonnas purjetamiseks ideaalsed. Puhuvad kuni keskmise tugevusega tuuled ja päikesepaistet jätkub terveks päevaks. Õhutemperatuur on vahemikus 25-32°, vesi keskmiselt 28°, õhuniiskus 77%.

Koolitusest on oodatud osa võtma kõik normaalse tervise juures olevad mehed ja naised. Spetsiaalset füüsilist ettevalmistust koolitusel osalemine ei eelda.

Kui Sul ei ole Taimaale reisimiseks sobivat kaaslast, siis ära lase ennast sellest segada - sinu purjetamiskaaslased juba ootavad Sind! Eelnevale praktikale tuginedes tulevadki enamus inimesi üksinda. Taisse saabumise ja lahkumise korraldame selliselt, et kõik soovijad saavad alates Tallinnast reisida koos. Kui soovid kaasa võtta pere, siis ka see variant töötab suurepäraselt - ajal, kui Sina purjetad, saab Sinu pere või kaaslane nautida meremõnusid rannas. Taimaale reisimise tingimuste kohta vt. allpool.

Purjetamiskoolitus Tais toimub ajavahemikul 13-21.02.2022. Osavõtutasu on 950 €, mis sisaldab õppejahi kasutamist, juhendamist ja koolituse korraldamist. Lisanduvad kulud transpordile ja majutusele. Lennupiletite hinnad Bangkoki ja tagasi algavad orienteeruvalt 500 €. Majutuse võimalused sadama piirkonnas on mitmekesised, alates 20-25 €/öö kahese toa eest sadamast 10 minuti kaugusel asuvas hotellis. Soovijatele korraldame ühise majutuse sadama lähedal paiknevas villas.

Taimaale saavad siseneda (26.11.2021) täielikult vaktsineeritud või Covid-19 haiguse läbipõdenud ja tõhustusdoosi saanud Eesti kodanikud. Riiki sisenemise tingimused on lühidalt järgmised:
1. Enne riiki sisenemist tuleb endale Thailand Pass süsteemis tellida QR kood ja teha PCR test (võimalik, et PCR testi nõue asendatakse detsembris antigeeni testiga). Samuti tuleb sõlmida Covid-19 kattega reisikindlustus.
2. Nutitelefoni tuleb laadida MorChana mobiilirakendus (mitteamatliku info põhjal seda enam ei nõuta).
3. Lennujaamas või Tai valitsuse poolt tunnustatud SHA+ hotellis tuleb teha teine PCR test. Esimesel ööl tuleb peatuda nimetatud SHA+ hotellis, milliseid on sadama läheduses Jomiten Beachil piisavalt (võimalik, et seoses antigeeni kiirtestile üleminekuga kaotatakse ka see nõue).