Mootorpaadi juhtimine

Mootorpaadi koolitusel tutvutakse kiirpaadi seadmete, ohutusvarustuse ja pardal turvalise käitumise põhimõtetega. Õpitakse kaatrit silda kinnitama, sillast lahkuma ja silduma. Praktilise sõidu käigus harjutatakse kiirpaadiga manööverdamist, optimaalsete mootori seadete ja sõidukiiruse valimist, tuule ning lainetuse mõju hindamist. Koolituse lõpufaasis peaksid kursandid tulema toime manöövri "mees üle parda" iseseisva sooritamisega. Muu hulgas vaadatakse üle ka lähikonnas leiduvad navigatsiooniesemed, samuti tutvustab juhendaja peamisi merel kokkupõrke vältimise reegleid.

Koolitus on mõeldud huvimeresõiduga alustajatele, kes tunnevad huvi mootorpaadi käsitsemise vastu. Kursus kestab 3 tundi ning viiakse läbi kaatriga Yamarin 46 SC, kui tuule tugevus ei ületa 8 m/s. Osaleda saavad korraga 1-3 inimest. Koolituse toimumisaeg valitakse kokkuleppel juhendajaga.

Osavõtutasu on 90 €, kui koolitusel osaleb 1 inimene, 60 € kui kaks ja 50 € kui osaleb 3 inimest. Osavõtutasu sisaldab juhendamist ja kaatri kütust.

RegistreeriKüsi lisa

Soovi korral on võimalik võtta lisaks praktikatunde. Praktikasõitude üksikasjad palume kokku leppida koolituse juhendajaga või võtta meiega ühendust kirja või telefoni teel.

Lisaks koolitustele on kaatrit Yamarin 46 SC võimalik kasutada huvisõitudeks. Näiteks hülgevaatlus Suurkaril; Naissaare, Aegna või Prangli saare külastus (soovi korral koos suplusega); päikeseloojangu vaatlemine või lihtsalt huvisõit Tallinna lahel jms. Huvisõitude kokkuleppimiseks võta palun meiega ühendust.