Purjetamisreisid ja praktikasõidud

Purjetamine Kreeka Joonia mere saaretel 23-30.09.2023

Septembri lõpus 23-30.09 purjetame Kreeka Joonia mere saartel Lefkada, Ithaka, Kefalonia ja Zakynthos, mis on ühed Kreeka kauneimad. Purjetamine algab ja lõpeb Lefkada linnas samanimelisel saarel.

Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Beneteau Oceanis 51.1, mis on sisustatud mugavate kahekohaliste kajutite, tualett- ja dušširuumide, gaasipliidi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha lihtsalt puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid vaateid, Kreeka saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi sellise oskuse endale märkamatult. Purjetamisreis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on septembri lõpus mõnusalt soe, meie mõistes südasuvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 25 kraadini, veetemperatuur püsib samuti 25 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole koormav.

Liialt pikki purjetamispäevi me ei planeeri, iga päev liigume jõukohases tempos järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Ankrul seismine ei piira meie liikumisvabadust, sest kaldale minekuks on meil kaasas mootoriga varustatud kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 780 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ja jahi puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud toiduainetel, mis jahis toitu valmistades peaksid jääma vahemikku 50-60 €.

Ateenast Lefkadasse saab sõita nt. liinibussiga, pileti hind on orienteeruvalt 40 €. Soovi korral tellime reisigrupile transfeeri Ateena lennujaamast Lefkadasse, mis on mugavam, kuid mõnevõrra kallim. Lisaks on võimalik lennata nt. Kefalonia või Zakynthose saarele ja sealt saartevahelise kiire meretranspordiga Lefkadale.

RegistreeriJäta meeldeKüsi lisa

Purjetamine Soome saarestikus 29.07-5.08.2023

Juuli lõpus purjetame Soome lõunarannikul ja Turu saarestikus. Purjetamine algab 29. juulil ja lõpeb 5. augustil Tallinnas. Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Beneteau Oceanis 43, mis on sisustatud mugavate kahekohaliste kajutite, duššide, kambüüsi, külmiku jms. eluks vajalikuga, samuti kaasaegsete ohutus- ja navigatsioonivahenditega. Igal õhtul oleme uues külalissadamas või mõnes looduskaunis lahesopis ankrus. Suurema osa ajast seilame saartevahelisel kaitstud veealal, kahel korral ületame Soome lahe.

Sõit on mõeldud purjetamispraktikana purjetamisega eelnevalt kokku puutunud inimestele, kuid osaleda võib ka lihtsalt kaasareisijana. Sõidul osalemine ei eelda eelnevat purjetamiskogemust ning on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - Sinu reisiseltskond juba ootab Sind!

Soomes purjetamise osavõtutasu on 750 €, mis sisaldab sõidu korraldamist ja juhendamist, jahi kasutamist, sadamatasusid, jahi kütust ja puhastamist sõidu lõppedes.

RegistreeriJäta meeldeKüsi lisa

Purjetamine Horvaatias 6 - 13.05.2023

Mai alguses purjetame Horvaatias, Dalmaatsia ranniku saarestikus. Sõit algab 6. mail ja lõpeb 13. mail ajaloolises kindluslinnas Dubrovnikus. Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Bavaria 51 Cruiser, mis on sisustatud mugavate kajutite, tualett- ja dušširuumide, kambüüsi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni hästi tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid merevaateid, Horvaatia saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi vajaliku oskuse endale märkamatult. Purjetamisreis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on mai alguses mõnusalt soe, meie mõistes suvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 20-25 kraadini, öösel püsib 15-20 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole liialt koormav. Lisaks on Dalmaatsia saared tuntud vähese sademete hulga poolest.

Reisi sihtkohtade valikul arvestame nii ilmaprognoosi kui reisiseltskonna eelistustega, kuid kindlasti külastame mõndasid järgnevatest saartest: Koločep, Lopud, Šipan, Mljet, Lastovo, Korčula, Hvar. Pikki öiseid ülesõite me ei planeeri, kuid iga päev liigume jõukohases tempos järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Viimane ei piira meie liikumisvabadust maal, sest kaldale minekuks on meil kaasas mootoriga varustatud kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 750 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ning puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud transpordile ja söögile. Lennupiletite hinnad Dubrovnikusse on praegu soodsad, alates 250-300 €. Kulud toidule on jahis sööki valmistades orienteeruvalt 10 € päevas inimese kohta.