Purjetamisreisid ja praktikasõidud

Purjetamine Horvaatias 6 - 13.05.2023

Mai alguses purjetame Horvaatias, Dalmaatsia ranniku saarestikus. Sõit algab 6. mail ja lõpeb 13. mail ajaloolises kindluslinnas Dubrovnikus. Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Bavaria 51 Cruiser, mis on sisustatud mugavate kajutite, tualett- ja dušširuumide, kambüüsi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni hästi tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid merevaateid, Horvaatia saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi vajaliku oskuse endale märkamatult. Purjetamisreis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on mai alguses mõnusalt soe, meie mõistes suvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 20-25 kraadini, öösel püsib 15-20 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole liialt koormav. Lisaks on Dalmaatsia saared tuntud vähese sademete hulga poolest.

Reisi sihtkohtade valikul arvestame nii ilmaprognoosi kui reisiseltskonna eelistustega, kuid kindlasti külastame mõndasid järgnevatest saartest: Koločep, Lopud, Šipan, Mljet, Lastovo, Korčula, Hvar. Pikki öiseid ülesõite me ei planeeri, kuid iga päev liigume jõukohases tempos järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Viimane ei piira meie liikumisvabadust maal, sest kaldale minekuks on meil kaasas mootoriga varustatud kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 750 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ning puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud transpordile ja söögile. Lennupiletite hinnad Dubrovnikusse on praegu soodsad, alates 250-300 €. Kulud toidule on jahis sööki valmistades orienteeruvalt 10 € päevas inimese kohta.

RegistreeriKüsi lisa