Purjetamisreisid ja praktikasõidud

Purjetamine Kreekas 21.09 - 28.09.2024

Septembri lõpus purjetame Kreekas Saroni lahe saarestikus. Sõidame merekindla katamaraaniga, mis on sisustatud mugavate kajutite, tualett- ja dušširuumide, gaasipliidi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni hästi tundev kapten.

Purjetamine algab 21. septembril Ateenas, kust suundume Peloponnesose poolsaare idarannikule. Külastatavate sihtkohtade valikusse kuuluvad maaliline sadamalinn Poros; autovaba Hydra saar, kus transpordivahendiks ainult eeslid; kaunis väikesaare pealinn Spetses; turvaline külalissadam Portocheli; rahulik ankrupaik ja supelrand Koiladas; parkmetsaga ümbritsetud väikelinn Ermioni; vulkaani jalamil paiknev kaluriküla Vathy; rohelusse uppuv Epidavros koos ajaloolise amfiteatri ja uppunud linnaga; lisaks mõnusad ankrupaigad kümblusteks ja õhtusteks vestlusteks jahi pardal. Sõidu lõpetame 28. septembri hommikul baassadamas Ateenas, kus kiire ja mugav bussiühendus lennujaamaga.

Kreekas purjetamine on mõeldud peamiselt merepuhkusena soojades Vahemere vetes, kus saame imetleda vaateid saartele ja mägisele Peloponnesose poolsaarele, nautida Kreeka väikelinnade vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi neist endale märkamatult. See reis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Lisaks merepuhkusele on soovi korral võimalik praktiseerida ja täiendada oma purjetamisoskusi, sh. purjede käsitsemine, jahi juhtimine, navigeerimine, sildumine jms. meremeheoskused.

Ilm sõidurajoonis on septembris mõnusalt soe, meie mõistes südasuvine. Õhutemperatuur on päeval 24-28 kraadi ümbruses, öösel 20° ringis, veetemperatuur püsivalt 23-24 kraadi. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole liialt koormav. Vihma tõenäosus on minimaalne, sademeid esineb septembris 3-4 päeval kuus.

Kreekas purjetamise osavõtutasu on 1150 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ja puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud toiduainetele, mis jahis toitu valmistades peaksid jääma vahemikku 50-60 €.

RegistreeriKüsi lisa


Purjetamine Soome saarestikus 27.07 - 3.08.2024

Juuli lõpus 27.07-3.08 purjetame Soome lõunaranniku- ja Turu saarestikus. Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Beneteau Oceanis 43, mis on sisustatud mugavate kajutite, dušši- ja tualettruumide, kambüüsi (köök), külmiku jms. eluks vajalikuga. Jahi varustuses on kaasaegsed ohutus- ja navigatsioonivahendid. Igal õhtul oleme uues külalissadamas või mõnes looduskaunis lahesopis ankrus. Suurema osa ajast seilame saartevahelisel kaitstud veealal, kahel korral ületame Soome lahe.

Sõit on mõeldud peamiselt purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid selle võib kaasa teha ka lihtsalt puhkusereisina. Osalemiseks ei ole nõutav eelnev purjetamisoskus, kuid võib juhtuda, et omandate mõned neist endalegi märkamatult. Sõidu kestel jääb piisavalt aega ka saarestiku kaunite vaadete nautimiseks, ujumiseks, saarte külastamiseks ja õhtusteks vestlusteks jahi pardal. Sõidul osalemine on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Kaaslase puudumine ei ole takistuseks - Sinu reisiseltskond juba ootab Sind!

Soomes purjetamise osavõtutasu on 750 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi kasutamist, juhendamist sõidu ajal, sadamatasusid, jahi kütust ja puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud toiduainetele, mis on jahis sööki valmistades orienteeruvalt 10 € päevas inimese kohta. Soovi korral on võimalik kasutada ka sadamates pakutavaid toitlustusvõimalusi.


Purjetamine Horvaatias 11.05 - 18.05.2024

Maikuu alguses purjetame Horvaatias, Dalmaatsia ranniku saarestikus. Sõit algab 11. ja lõpeb 18. mail ajaloolises kindluslinnas Dubrovnikus. Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Bavaria 51 Cruiser, mis on sisustatud mugavate kajutite, dušširuumide, kambüüsi, külmiku jms. vajalikuga. Lisaks on jahil rikkalikult mugavusvarustust, nt. kolm elektriajamiga tualettruumi, elektrivints, 220V inverter, Webasto kütteseade jms. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni hästi tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid merevaateid, Horvaatia saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi vajaliku oskuse endale märkamatult. Purjetamisreis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on mai alguses mõnusalt soe, meie mõistes suvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 22-25 kraadini, öösel püsib 15-20 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole liialt koormav. Lisaks on Dalmaatsia saared tuntud vähese sademete hulga poolest.

Reisi sihtkohtade valikul arvestame nii ilmaprognoosi kui reisiseltskonna eelistustega, kuid kindlasti külastame valikut järgnevatest saartest: Koločep, Lopud, Šipan, Mljet, Lastovo, Korčula ja Pelješac poolsaar. Pikki öiseid ülesõite me ei planeeri, kuid iga päev liigume jõukohases tempos järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Viimane ei piira meie liikumisvabadust maal, sest kaldale minekuks on meil kaasas mootoriga varustatud kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 790 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust, jahi puhastamist sõidu lõppedes ning Horvaatia turismimaksu. Osavõtutasule lisanduvad kulud transpordile ja söögile. Lennupiletid Dubrovnikusse on soodsad, selle teate avaldamise ajal alates 250 €. Kulud toidule on jahis sööki valmistades orienteeruvalt 10 € päevas inimese kohta.


Purjetamine Kanaari saartel 25.11 - 2.12.2023

Purjetamine Kanaari saartel algab 25. novembril lõuna-Tenerifel, kus suundume läänepoolsetele saartele (La Gomera, El Hierro, La Palma). Tenerifele tagasi jõuame 2. detsembril. Sõidame merekindla katamaraaniga Lagoon 40, mis on toodetud 2020. aastal. Jaht on sisustatud mugavate kajutite, tualett- ja dušširuumide, gaasipliidi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni tundev kapten.

Sõit on mõeldud peamiselt esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha ka puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades vetes, imepäraseid vaateid vulkaanilistele Kanaari saartele, kohalikke vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Tõenäoliselt õnnestub näha delfiine, võibolla ka vaalu jt. mereloomi. Purjetamisoskus ei ole sõidul osalemiseks nõutav, sõit on jõukohane kõigile normaalse tervise juures olevatele inimestele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on novembri lõpus mõnusalt soe, meie mõistes südasuvine. Õhutemperatuur on päeval 24-25 kraadini ümbruses, veetemperatuur püsib 22-23 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole koormav.

Kanaari saartel purjetamise osavõtutasu on 850 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ja puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud toiduainetele, mis jahis toitu valmistades peaksid jääma vahemikku 50-60 €. Lennupiletite hinnad Tallinnast Tenerifele ja tagasi on selle teate avaldamise ajal alates 234 eurost.


Purjetamine Kreeka Joonia mere saaretel 23 - 30.09.2023

Septembri lõpus 23-30.09 purjetame Kreeka Joonia mere saartel Lefkada, Ithaka, Kefalonia ja Zakynthos, mis on ühed Kreeka kauneimad. Purjetamine algab ja lõpeb Lefkada linnas samanimelisel saarel.

Sõidame suure ja merekindla avamerejahiga Beneteau Oceanis 51.1, mis on sisustatud mugavate kahekohaliste kajutite, tualett- ja dušširuumide, gaasipliidi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha lihtsalt puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid vaateid, Kreeka saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemiseks ei ole nõutav purjetamisoskus, kuid tõenäoliselt omandate mõnegi sellise oskuse endale märkamatult. Purjetamisreis on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on septembri lõpus mõnusalt soe, meie mõistes südasuvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 25 kraadini, veetemperatuur püsib samuti 25 kraadi ringis. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole koormav.

Liialt pikki purjetamispäevi me ei planeeri, iga päev liigume jõukohases tempos järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Ankrul seismine ei piira meie liikumisvabadust, sest kaldale minekuks on meil kaasas mootoriga varustatud kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 780 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ja jahi puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud toiduainetel, mis jahis toitu valmistades peaksid jääma vahemikku 50-60 €.