Merepraktika, kaugsõidud

Avamere- ja navigatsioonikoolitus Turu saarestikus 24-30.07.2021

Juuli viimasel nädalal, kuupäevadel 24-30.07 teeme tavapärsest pikema avamere- ja navigatsioonikoolituse Soome rannikul. Nädal aega kestva sõidu jooksul jõuame imekauni loodusega Turu arhipelaagi lõunanaabrite läänerannikul. Teel sinna läbime mitte vähem vaatamisväärse Soome lõunaranniku saarestiku mööda kitsaid saartevahelisi faarvaatreid. Koolituse kavas on ka pikem avamerel purjetamine Hanko ja Tallinna vahelisel avatud veealal.

Sõidame merekindla avamerejahiga Beneteau Oceanis 43, mis on sisustatud mugavate kajutite, dušširuumi, kambüüsi, külmiku jms. vajalikuga. Koolituse käigus õpime lugema merekaarte, joonistame kursse ja peilinguid, määrame aluse asukohta nii klassikaliste kui elektrooniliste navigatsioonivahenditega jms. Koolitusest osavõtjad saavad harjutada jahi juhtimist, õpime tegema paute-halsse, rehvime purjesid, õpime siduma meresõlmi ning omandame teisi vajalikke meremeheoskusi. Aega jääb piisavalt ka ujumiseks jms. suvemõnude nautimiseks, õhtusteks filosoofilisteks vestlusteks jahi tekil ja kiireks ekskursiooniks mõne sadama lähiümbruses. Ööbime jahis, igal öösel järgmises külalissadamas, paaril korral kindlasti ka mõnes looduskaunis lahesopis ankrus seistes.

Koolitusel osalemine ei eelda eelnevat purjetamiskogemust ning on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Osalejatelt ootame aktiivset osavõtmist kõikidest purjetamisega seonduvatest tegevustest jahi pardal.

Koolituse osavõtutasu on 690 €, mis sisaldab avamerejahi kasutamist, toitu jahi pardal, õppematerjale, juhendamist, jahi kütust, sadamatasusid ning jahi puhastamist pärast sõitu.