Paadireisid ja praktikasõidud sisevetel

Paadireis Lot jõel Prantsusmaal 6. - 13.10.2024

Oktoobri alguses korraldame paadireisi Prantsusmaa sisevetel. Sõidame spetsiaalselt jõgedel ja kanalites liikumiseks ehitatud mootorpaadiga Lot jõel. Paadis on 5 kahekohalist kajutit ning kaks tualettruumi, kus asub ka duššinurk. Samuti on paadis köök, külmkapp, gaasipliit, magamisriided, sööginõud jms elamiseks vajalik. Kajutilael saab päikest võtta ja nautida vaateid ümbritsevale. Paati juhib vastavat juhtimisõigust omav ja eesti keelt kõnelev kapten.

Lot jõgi on ümbritsetud viinamarjaistanduste ja kõrgendikke katvate männimetsadega, ääristatud püstloodsete kaljudega ning liigendatud koskede kaskaadidega. Jõe kallastel paiknevad unikaalsed keskaegsed külad, väikelinnad ja lossid, millede ajalugu ulatub 7. sajandisse. Nendest kõige tuntumad on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Valentré sild 14. sajandist ja 2012. aastal Prantsusmaa kauneimaks külaks valitud, 13. sajandist algava ajalooga Saint-Cirq Lapopie. Lot org on kuulus sellele piirkonnale iseloomulike vin noir veinide ja trühvlitest valmistatud roogade poolest, milledest tuntuim on gurmaanide lemmik foie gras. Lisaks kasvab Lot orus looduslikult 40 sorti orhideesid, jões saab kalastada ja ujuda. Loodushuvilistele võib veel huvi pakkuda Pech Merle koobas, kus lisaks stalagtiitidele ja stalagmiitidele võib näha kaugete esivanemate kaljujoonistusi.

Sõidul läbime hulga lüüse, peatume vaatamisväärsetes külades ja väikelinnades, külastame veinikeldreid, naudime prantsuse köögi maitseid, käime ujumas ja puhkame mitmel erineval moel. Ilm on oktoobri alguses selles regioonis päikesepaisteline ja soe, päeval on sooja üle 20°C, öösel veidi vähem.

Reis algab 6. oktoobri keskpäeval ja lõpeb 13. oktoobri hommikul Douelle's. Kohale saabumiseks sobib hästi lendamine Toulouse'i, kust on mugav rongiühendus regiooni keskuse Cahors'ga. Baassadam Douelle's asub Cahors'st 12 km kaugusel ning on ligipääsetav takso või Uberiga/Boltiga.