Purjetamisreisid ja praktikasõidud

Purjetamine Kreekas 1.-8.10.2022

Oktoobri alguses purjetame Kreekas, Saroni lahe ja Küklaadide saarestikes. Purjetamine algab 1. ja lõpeb 8. oktoobril Ateenas. Sõidame suure avamerejahiga, mis on sisustatud mugavate kajutite, tualett- ja dušširuumide, kambüüsi, külmiku jms. vajalikuga. Jahti juhib eesti keelt kõnelev ja sõidurajooni hästi tundev kapten.

Sõit on mõeldud esmaste purjetamisoskuste omandamiseks ja praktikasõiduna, kuid soovi korral saab selle kaasa teha puhkusereisina, nautides merepuhkust soojades Vahemere vetes, imepäraseid vaateid, Kreeka saarte vaatamisväärsusi ning kokakunsti. Sõidul osalemine ei eelda eelnevat purjetamiskogemust ning on jõukohane igale normaalse tervise juures olevale inimesele. Reisikaaslase puudumine ei ole takistuseks - sinu reisiseltskond juba ootab sind!

Ilm sõidurajoonis on oktoobri alguses mõnusalt soe, meie mõistes suvine. Õhutemperatuur tõuseb päeval 25-28 kraadini, öösel püsib 20 kraadi ümbruses. Merevee temperatuur on 22-24 kraadi ringis, vihma tõenäosus saarestikus on väike. Saab ujuda ja päikest võtta, kuid palavus ei ole liialt koormav.

Reisi sihtkohtade valikul arvestame nii ilmaprognoosi kui reisiseltskonna eelistustega. Kindlasti külastame mõnda järgnevatest paikadest: saared Syros, Kythnos, Serifos, Paros, Sifnos, Milos, Spetses, Hydra, Poros, sadamad Porto Cheli, Ermioni, Vathi, Epidavros Peloponnesose poolsaare rannikul. Pikki öiseid ülesõite ei planeeri, igal õhtul jõuame järgmisesse sadamasse või ankrupaigale mõnes looduskaunis lahesopis. Viimane ei piira meie liikumisvabadust maal, sest maale minekuks on meil kaasas kummipaat.

Purjetamisreisi osavõtutasu on 750 €, mis sisaldab sõidu korraldamist, jahi renti koos kapteniga, juhendamist sõidu ajal, sadamate teenustasusid, jahi kütust ning puhastamist sõidu lõppedes. Osavõtutasule lisanduvad kulud transpordile ja söögile. Lennupiletite hinnad Ateeenasse ja tagasi on praegu soodsad, 270 € lähedal. Kulud toidule on jahis sööki valmistades orienteeruvalt 10 € päevas inimese kohta.

RegistreeriKüsi lisa